1/16/2021
شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹
حواشی تصویب طرح الزام دولت به تامین کالاهای اساسی در مجلس

حواشی تصویب طرح الزام دولت به تامین کالاهای اساسی در مجلس

طرح الزام دولت به تامین کالاهای اساسی در حالی به تصویب مجلس رسید که تصویب آن با برخی حواشی همراه بود.

اعتمادآنلاین| طرح الزام دولت به تامین کالاهای اساسی در حالی به تصویب مجلس رسید که تصویب آن با برخی حواشی همراه بود.

 

در جریان تصویب طرح اصلاح قانون بودجه 1399 کل کشور والزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی، امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی که اداره جلسه علنی مجلس را برعهده داشت گفت که در صورت عدم وجود پیشنهادات نمایندگان، متن طرح قرائت و تصویب خواهد شد اما در صورتی که نمایندگان بخواهند پیشنهادی ارائه کنند این طرح به جلسات آتی مجلس موکول می‌شود.

 

قاضی‌زاده‌هاشمی همچنین گفت که کمیسیون شب گذشته تا 10 شب این طرح را نهایی کرده و نمایندگان تا 10 صبح فرصت ارائه پیشنهاد خود را داشتند.

 

او همچنین به نمایندگان توصیه کرد که به دلیل اینکه کمیسیون در مدت طولانی روی این طرح کار کرده، پیشنهادات خود را مطرح نکنند تا طرح هرچه سریع‌تر تصویب شود.

 

همچنین برخی نمایندگان درخواست مطرح کردن رفع ابهام را داشتند که وی اعلام کرد حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه این ابهامات را پذیرفته و لحاظ می‌کند. 

 

بر همین اساس این طرح بدون مطرح شدن پیشنهادات و ابهامات و تنها با مطرح شدن پیشنهاد عباس مقتدایی در مورد تغییر عنوان (که آن هم مورد موافقت مجلس قرار نگرفت) به رای مجلس گذاشته شد.

 

در زمان رای‌گیری نیز نماینده دولت درخواست ارائه نظرات خود و بیان توضیحاتی را داشت که رئیس جلسه این اجازه را به وی نداد.

 

بعد از اینکه جزئیات طرح با رای 215 نماینده به تصویب رسید، قاضی‌زاده‌هاشمی خطاب به نماینده دولت گفت اگر قرار بود شما صحبت کنید، طرح 240 رای مثبت می‌آورد. او گفت که دولت با این طرح مخالفت داشت.

 

به گفته امیرآبادی، عضو هیات‌رئیسه مجلس نمایندگانی که پیشنهادات الحاقی به این طرح را داشتند می‌توانند پیشنهادات خود را در جلسه آینده مطرح کنند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها