1/22/2021
جمعه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
 تارانتینو «روزی روزگاری در هالیوود» را در قالب رمان منتشر می‌کند

تارانتینو «روزی روزگاری در هالیوود» را در قالب رمان منتشر می‌کند

کوئنتین تارانتینو برای نوشتن رمانی با اقتباس از فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» با هارپر کالینز قرارداد بست.

اعتمادآنلاین| کوئنتین تارانتینو برای نوشتن دو کتاب با هارپرکالینز قرارداد بسته که یکی از آنها رمانی اقتباسی از جدیدترین فیلمش و دیگری کتابی غیرداستانی با عنوان «اندیشه سینما» است.

 

تارانتینو به این ترتیب فیلم اسکاری «روزی روزگاری در هالیوود» را در قالب یک رمان منتشر خواهد کرد. این نخستین تلاش این کارگردان برای نوشتن رمان است و قرار است این کتاب تابستان 2021 منتشر شود.

 

این رمان به صورت مستقیم بازگویی فیلم نخواهد بود بلکه دربرگیرنده داستان اصلی تارانتینو است و به گفته ناشر آن، روایتی تازه، جذاب و شوک‌آور از فیلم خواهد بود. این رمان روایتی از داستان ریک دالتون بازیگر تلویزیون و کلیف بوت بدل وی و پس زمینه زندگی آنها را ارایه می‌کند.

 

قرار است این کتاب ابتدا در قالب کتاب جلد کاغذی برای مخاطب انبوه و در کنار آن در قالب ای‌بوک منتشر شود و بعد هم یک نسخه جلد سخت کاملاً شیک در پاییز 2021 از آن به بازار بیاید.

 

تارانتینو که اوایل بهار گفته بود قصد دارد چنین رمانی بنویسد با صدور بیانیه‌ای گفته است در دهه 1970 با خواندن رمان‌هایی بزرگ شد که با اقتباس از فیلم‌ها منتشر می‌شدند.

 

وی افزود: تا امروز هنوز بسیار مشتاق این ژانر هستم. بنابراین به عنوان یک هوادار رمان‌های اقتباسی از فیلم‌ها، مفتخرم اعلام کنم «روزی روزگاری در هالیوود» تلاشی از سوی من برای این زیر-ژانر به حاشیه رانده شده ادبیات است.

 

دومین کتاب وی «اندیشه سینما» نیز کاوشی عمیق درباره سینمای دهه 1970 و دربرگیرنده مقاله‌ها، نقدها و یادداشت‌های شخصی این کارگردان خواهد بود.

 

«روزی روزگاری در هالیوود» موفق به کسب 10 نامزدی اسکار شد و برد پیت برای بازی در نقش بوت اسکار بازیگر نقش مکمل را دریافت کرد.

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها