4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
پرداخت وام بافت فرسوده الکترونیکی شد
به منظور جلوگیری از شیوع کرونا

پرداخت وام بافت فرسوده الکترونیکی شد

با هدف جلوگیری از شیوع کرونا، درخواست، تشکیل پرونده تا اخذ تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده به صورت الکترونیکی انجام می شود.

اعتمادآنلاین| متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی در بافت های ناکارآمد شهری می توانند از این پس به صورت آنلاین به سامانه درخواست تسهیلات بانک مسکن متصل شوند.

 

این خبر را عباس شفیعی - عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران - اعلام و تصریح کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و با هدف کاهش مراجعه متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی در بافت های ناکارآمد شهری به ادارات و بانک ها، با همکاری بانک مسکن، سامانه ثبت نام تسهیلات شرکت بازآفرینی شهری ایران به صورت آنلاین با سامانه درخواست تسهیلات بانک متصل شد.

 

شفیعی گفت: از این پس متقاضیان تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده می توانند پس از ثبت نام در سامانه شرکت بازآفرینی شهری ایران و اخذ کد رهگیری به سامانه تسهیلات بانک مسکن مراجعه کرده و با ثبت کد رهگیری خود مراحل تشکیل پرونده تا اخذ تسهیلات را بصورت الکترونیکی دنبال کنند.

 

جزئیات وام 180 تا 250 میلیون تومانی در بافت فرسوده

 

 بر اساس آخرین تغییرات در سال 1399 به انبوه‌سازانی که در سطح کلانشهر تهران با استفاده از فناوری‌های نوین مبادرت به ساخت و ساز کنند، تسهیلات نوسازی به ازای هر واحد 250 میلیون تومان به‌صورت 50 میلیون تومان با نرخ بهره 9 درصد (قرارداد عاملیت) 100 میلیون تومان با نرخ بهره 18 درصد (بدون سپرده) و 100 میلیون تومان با نرخ بهره 16 درصد (خرید اوراق) توسط بانک عامل(بانک مسکن) پرداخت می‌شود. همچنین 100 میلیون تومان تسهیلات نوسازی به روش خودمالکی در بافت ناکارآمد شهر تهران به متقاضیان پرداخت می‌شود.

 

این تسهیلات به‌صورت 50 میلیون تومان با نرخ بهره 9 درصد (قرارداد عاملیت) 30 میلیون تومان با نرخ بهره 16درصد (خرید اوراق) و 20 میلیون تومان با نرخ بهره 18 درصد(بدون سپرده) اختصاص یافته است. دیگر انبوه‌سازان در کلان شهرها، مراکز استانها و شهرهای بالای 200 هزار نفر و سایر شهرها به ترتیب 230، 220 و 180  میلیون تومان برای هر واحد در حال ساخت تسهیلات دریافت می‌کنند.

 

متقاضیان خود مالکی نیز در کلان شهر ها، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر از تسهیلات 80 میلیون تومانی و در سایر شهرها 60 میلیون تومانی بهره خواهند برد. باز پرداخت در یک دوره 10 ساله (سه سال دوره مشارکت مدنی  و هفت سال دوره فروش اقساطی) خواهد بود که قابل انتقال در زمان فروش به اشخاص است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها