5/10/2021
دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
کسی یادی از ترامپ نخواهد کرد
مورخ آمریکایی:

کسی یادی از ترامپ نخواهد کرد

روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی اعلام کرد که مورخان بر این باورند که دونالد ترامپ در تاریخ بنا به دلایل سیاسیِ مربوط به سیاست‌هایش نادیده گرفته خواهد شد.

اعتمادآنلاین| روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارش خود از استیو انسکیپ، یک پژوهشگر نقل کرد که وی درخصوص تاریخ سیاسی روسای جمهور آمریکا از قرن 19 تا به الان بررسی کرده و می‌نویسد.

 

اما در مورد ترامپ چیزی که شایسته نوشتن در مورد آن باشد، نمی‌بیند، چراکه بیشتر روسای جمهوری که فقط یک دوره ریاست جمهوری را سپری کرده‌اند، نادیده گرفته می‌شوند.

 

وی ادامه داد، یک دوره ریاست جمهوری برای تاثیر گذاشتن بر یک کشور بزرگ و تاثیر گذار دوره طولانی نیست، همچنین شکست ترامپ در انتخابات می‌تواند نشانه‌ای برای این باشد که او تاثیر شایان ذکری باقی نگذاشته است.

 

این پژوهشگر عنوان کرد، روسای جمهوری که با وجود یک دوره ریاست جمهوری توجهات را به خود جلب می‌کنند کسانی هستند که کار فوق العاده و خاصی انجام داده باشند، به عنوان مثال، در این راستا می‌توان به جان آدامز و جان اف کندی و جیمی کارتر اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم مطمئن باشیم که تاریخ با ترامپ چه خواهد کرد. ترامپ دوره قدرتش همراه با رسوایی‌ها، برکناری‌ها و فجایع و نیز کرونا بود. حتی در مورد بهترین روسای جمهوری نیز برخی از آنها نامشان وارد تاریخ می‌شود چرا که آنها کار فوق‌العاده و شگفت انگیزی کردند. اما برخی دیگر از آنها به دلیل واکنش‌ها و اقدامات نادرست از رده پایین می‌آیند.

 

وی گفت: ترامپ تمام دوره قدرتش را با استفاده از فرمان‌های اجرایی به مبارزه با سال‌های قدرت اوباما گذراند. اما تعداد کمی از این فرمان‌ها موفقیت آمیز بود. تصمیمش برای خروج آمریکا از برجام چیزی نمانده بود که جنگی را با آمریکا آغاز کند. همچنین او در رویارویی با کرونا شکست خورد.

 

وی تاکید کرد: تمایل شدید ترامپ برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی باعث شد که او شبیه هیچ رئیس جمهوری قبل از خود نباشد.

 

او مهمترین محدودیت‌ها میان وظایف دولتی خود و اقدامات شخصی‌اش را نادیده گرفته بود و از اطلاعات نادرست استفاده می‌کرد به همین دلیل نزاع‌های کلی وی عبارت از داستان‌هایی خواهد بود که در دروس تاریخ روایت می‌شود یا به عنوان شکست‌هایی در زمینه مدیریت تدریس خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها