1/19/2021
سه شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹
داوران هشتمین جشنواره عکس «خیام» معرفی شدند

داوران هشتمین جشنواره عکس «خیام» معرفی شدند

هیأت داوران هشتمین جشنواره بین‎المللی عکس «خیام 2020» از 6 قاره معرفی شدند.

اعتمادآنلاین| هشتمین دوره جشنواره بین المللی عکس «خیام 2020» در 6 بخش با موضوع آزاد تک رنگ، آزاد رنگی، شهر، عکاسی مفهومی (کانسپچوال)، گردشگری و عکاسی مینیمالیستی برگزار می‌شود که بر این اساس هیأت داورانی از 6 قاره در این دوره حضور دارند.

 

داوران خارجی:

 

ویکی موریتز از استرالیا: عکاس حرفه‌ای فعال در ژانرهای چشم اندازهای فاین آرت، گردشگری و خیابانی و عضو انجمن داوران عکاسی استرالیا

 

لوئیز فرانکه از آرژانتین: برنده بیش از 2500 جایزه عکاسی در 60 کشور، برنده جایزه بهترین بهترینها (Best of the Best) فیاپ در سال‌های 2012 و 2013 بابت دریافت بیشترین جایزه بهترین شرکت کننده در جشنواره‌های مختلف دنیا. برنده اول PSA who’s Who in photography (موفق ترین شرکت کننده در دنیا) در بخش عکس گردشگری در سالهای 2007, 2009, 2010, 2011 و 2012 و در بخش طبیعت در 2009

 

سوبراتا بی ساک از هند: موفق ترین عکاس هندی در جشنواره‌های بین المللی با بیش از 15 هزار پذیرش در جشنواره‌های بین المللی و داور بیش از 200 جشنواره بین المللی در کشورهای مختلف

 

سیمونه بوددی از ایتالیا: برنده جوایز متعدد عکاسی، دبیر و داور چندین جشنواره عکس بین المللی

 

فیلیپ کوآن از کانادا: عکاس طبیعت و گردشگری، برنده جوایز متعدد عکاسی، مشاور انجمن عکاسان چینی ساکن تورنتو، یکی از مدیران PSA

 

ایمن جمال از مصر: عکاس گردشگری و خیابانی، برنده جوایز مختلف عکاسی

 

جف دای از چین: متخصص عکاسی نجوم

 

داوران ایرانی:

 

بهرام عظیمی: کاریکاتوریست، کارگردان و انیماتور

 

کوروش ادیم: عکاس ژانر عکاسی مفهومی و مؤلف چندین عنوان کتاب در زمینه عکاسی مفهومی

 

ابراهیم بهرامی: عکاس و مدرس عکاسی

 

محسن ولیحی: گرافیست، آثار وی در زمینه طراحی مینیمال از هنرمندان شناخته شده است.

 

محمدرضا چایفروش: عکاس و مدرس دانشگاه هنر نیشابور

 

محمدرضا مؤمنی: عکاس و مدرس عکاسی

 

سعید محمودی ازناوه: عکاس میراث فرهنگی و طبیعت

 

اصغر صامتی: عکاس و مدرس عکاسی

 

محمدرضا معصومی: عکاس و برنده جایزه بهترین شرکت کننده خاورمیانه دوره پیشین جشنواره خیام

 

امین دهقان: عکاس و برنده جایزه عکاس سال فوکوس در سال 2019 (عکاس ایرانی که بیشترین پذیرش و جوایز را در جشنواره‌های بین المللی در سال 2019 کسب کرده است.)

 

مجید قهرودی: عکاس نجوم و از برندگان دوره‌های گذشته جشنواره خیام

 

محمدطاها قوچکانلو: عکاس نجوم و از برندگان دوره‌های گذشته جشنواره خیام

 

آخرین مهلت ثبت نام و دریافت آثار 18 آذر 1399 تعیین شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن کامل فراخوان می‌توان به آدرس پایگاه اینترنتی جشنواره مراجعه کرد.

 

جشنواره بین المللی عکس خیام تنها جشنواره داخلی زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن عکاسی آمریکا (PSA) است و عکس‌های راه یافته به آن ضمن ثبت در آرشیو FIAP و PSA بنام عکاس، برای دریافت القاب FIAP و PSA نیز محاسبه خواهد شد. دوره‌های پیشین این رویداد عنوان پر شرکت کننده ترین جشنواره ایرانی را به دست آورد.

 

در مجموع 7 دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام بیش از 134 هزار قطعه عکس از هنرمندان 78 کشور به دبیرخانه این جشنواره رسیده است که در نوع خود رکوردی بی نظیر در بین جشنواره‌های هنری ایران محسوب می‌شود.

 

آثار برتر دوره‌های گذشته در 32 شهر و 5 قاره از جمله در چین، پرپنیان فرانسه، لوگزامبورگ، یونان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی، ترکیه، عمان و چندین کشور دیگر به نمایش گذاشته شد.

 

هشتمین جشنواره بین‌المللی عکس «خیام» به دبیری علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت‌وگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس - وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» برگزار می‌شود.

 

منبع: مهر

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها