5/8/2021
شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
نگرانی نمایندگان آمریکا از تصمیم پمپئو

نگرانی نمایندگان آمریکا از تصمیم پمپئو

تعدادی از روسای کمیسیون‌ها و اعضای مجلس نمایندگان آمریکا یادداشتی را برای وزیرخارجه آمریکا فرستاده و در آن، درباره درج نام جنبش انصارالله در فهرست‌ گروه‌های تروریستی هشدار دادند.

اعتمادآنلاین| مشاور رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت که تصمیم دولت ترامپ مبنی بر "تروریستی خواندن" جنبش انصارالله، تنها به رنج بیشتر منجر خواهد شد.

 

جک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در توئیتی نوشت: اقدامی مبنی بر تروریستی خواندن حوثی‌ها (انصارالله)، تنها به رنج بیشتر برای مردم یمن و سنگ‌اندازی در مسیر دیپلماسی تعیین‌کننده برای پایان جنگ منجر خواهد شد.

 

 وی مدعی شد که باید رهبران انصارالله بازخواست شوند، نه اینکه تمام این گروه، تروریستی خوانده شود.

از سوی دیگر، تعدادی از روسای کمیسیون‌ها و اعضای مجلس نمایندگان آمریکا یادداشتی را برای مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا فرستاده و در آن، هشدار دادند که درج نام جنبش انصارالله در فهرست‌ گروه‌های تروریستی، در حل نزاع یمن یا در تحقق عدالت و بررسی نقض‌های صورت گرفته طی جنگ علیه یمن نقشی نخواهد داشت.

 

آنها با ابراز نگرانی خود نسبت به این اقدام دولت آمریکا؛ تاکید کردند که این اقدام به وخامت بحران میلیون‌ها یمنی منجر خواهد شد که به خاطر حفظ زندگی‌شان می‌جنگند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها