5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
ایران و اتریش آخرین تحولات برجام را بررسی کردند / عراقچی: لغو تحریم‌های غیرقانونی، شرط بازگشت ایران به اجرای تعهدات برجامی است

ایران و اتریش آخرین تحولات برجام را بررسی کردند / عراقچی: لغو تحریم‌های غیرقانونی، شرط بازگشت ایران به اجرای تعهدات برجامی است

معاون وزیر خارجه ایران و قائم مقام وزارت امور اروپایی و بین‌الملل اتریش آخرین تحولات برجام را بررسی کردند و لغو کامل تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه را شرط اساسی بازگشت کامل جمهوری ایران به اجرای تعهدات برجامی دانست.

اعتمادآنلاین| عراقچی معاون وزیر خارجه ایران و قائم مقام وزارت امور اروپایی و بین‌الملل اتریش آخرین تحولات برجام را بررسی کردند.
 

چهارمین دور رایزنی‌های سیاسی ایران و اتریش روز دوشنبه 11 اسفند 1399 به صورت مجازی با حضور سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه کشورمان و پیتر لااونسکی قائم مقام وزارت امور اروپایی و بین الملل اتریش برگزار شد.

 

در این نشست طرفین ضمن تاکید بر مناسبات تاریخی و دوستانه دو کشور، آخرین تحولات مربوط به برجام را به تفصیل مورد بررسی قرار دادند.

 

سیدعباس عراقچی لغو کامل تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه را شرط اساسی بازگشت کامل جمهوری ایران به اجرای تعهدات برجامی دانست.

 

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان ضمن انتقاد شدید از عدم اقدام موثر طرف‌های اروپایی در زمینه اجرای تعهداتشان، هرگونه تلاش برای تصویب قطعنامه در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را غیرسازنده و تهدیدکننده فضای ایجاد شده برای دیپلماسی، بویژه بعد از توافق اخیر ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی ارزیابی کرد.

 

 قائم مقام وزارت امور خارجه اتریش با یادآوری مواضع کشورش در حمایت از برجام، از توافق اخیر در جریان سفر گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران استقبال و آن را فرصتی برای دیپلماسی خواند.

 

پیتر لااونسکی آمادگی اتریش را برای هرگونه کمک به تقویت دیپلماسی در این مسیر اعلام کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها