2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
جذب ویتامین E نیازی به مصرف هم‌زمان چربی ندارد

جذب ویتامین E نیازی به مصرف هم‌زمان چربی ندارد

برخلاف آنچه تاکنون تصور می‌شد، برای جذب ویتامین E نیازی به مصرف هم‌زمان چربی نیست و این ویتامین به‌خصوص برای زنان مفید است.

اعتمادآنلاین| بر اساس آخرین یافته‌های کارشناسان تغذیه آمریکایی، بدن انسان می‌تواند بدون مصرف هم‌زمان چربی نیز ویتامین E را جذب کند. شرکت کنندگان در این پژوهش زنان 18 تا 40 ساله بوده‌اند. به زنان شرکت‌کننده در طول مدت این تحقیق مکمل‌های غذایی داده شده که برخی شامل ویتامین E و چربی و برخی تنها شامل ویتامین E بوده‌اند.

 

بر اساس مطلبی که در ارتباط با این مطالعه در مجله تخصصی تغذیه «American Journal of Clinical Nutrition» منتشر شده است، نتایج این آزمایش‌ها نشان می‌دهد ویتامین E  حتی در مواردی که زنان شرکت‌کننده تا 12 ساعت بعد، چربی مصرف کرده‌اند نیز جذب شده است.

 

ویتامین E به گروهی از ترکیبات محلول در چربی گفته می‌شود که خاصیت آنتی‌اکسیدان دارد. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که اکسیداسیون را مهار می‌کنند. اکسیداسیون یک واکنش شیمیایی است که می‌تواند رادیکال‌های آزاد تولید و  از این طریق به سلول‌های موجودات زنده آسیب وارد کند.

 

ویتامین E همچنین برای سیستم ایمنی بدن بسیار اهمیت دارد. بدن انسان خود قادر به تولید ویتامین E  نیست و این ویتامین با مصرف دانه‌های روغنی مانند فندق، گردو و همین‌طور روغن زیتون و روغن آفتاب‌گردان به بدن می‌رسد. 

 

به گزارش دویچه‌وله، فواید ویتامین E شامل درمان و پیش‌گیری از بیماری‌های قلبی و عروقی مانند درد قفسه‌ی سینه، فشار خون بالا و گرفتگی یا انسداد رگ‌ها می‌شود. همچنین مصرف این ویتامین در زنان باعث کم شدن دردهای قاعدگی می‌شود.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها