1/25/2020
شنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان ابلاغ شد
در نامه علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهوری:

قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان ابلاغ شد

رئیس مجلس طی مکاتبه‌ای با رئیس‌جمهور قانون پایانه‌های فروشگاهی را ابلاغ کرد و بر این اساس، سازمان مالیاتی برای پیاده‌سازی سامانه‌های مورد نیاز قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان 15 ماه فرصت دارد.

اعتمادآنلاین| علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در مکاتبه‌ای با رئیس جمهور، قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان که با عنوان لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه‌های فروشگاهی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود را با تصویب و تایید شورای نگهبان ابلاغ کرد.

 

این قانون دارای 6 فصل، 29 ماده و 28 تبصره است؛ فرصت سازمان مالیاتی برای پیاده سازی سامانه‌های مورد نیاز قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان 15 ماه است.

 

سامانه مذکور متولی تولید صورتحساب الکترونیکی در کل کشور خواهد بود و از آنجا که بر اساس لایحه دایمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده که در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی در دست تصویب می‌باشد، مبنای محاسبه و مطالبه مالیات بر ارزش افزوده، سامانه مودیان خواهد بود، بنابراین به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پروژه فناورانه دولت در بخش اقتصادی کشور که ظرف 15 ماه آینده باید به نتیجه برسد، ایجاد زیر ساخت‌های لازم به منظور پیاده سازی پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان باشد.

 

ابلاغ پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها