7/6/2020
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹
پارادوومیدانی کاران ایران سه سهمیه پارالمپیک کسب کردند

پارادوومیدانی کاران ایران سه سهمیه پارالمپیک کسب کردند

دوومیدانی کاران معلول و نابینای ایران در مسابقات قهرمانی سال 2019 جهان این رشته که در امارات برگزار می‌شود موفق به کسب سه سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو شدند.

اعتمادآنلاین| در ششمن روز از مسابقات پارادوومیدانی قهرمانی جهان «حامد امیری» ضمن کسب مدال طلا در رقابت‌های پرتاب نیزه کلاس F53/54 سهمیه بازی‌های پارالمپیک توکیو 2020 را نیز بدست آورد. با مدال طلای امیری شمار سهمیه های ایران در بخش معلولان به عدد هفت رسید.

 

همچنین «مهدی اولاد» دو و میدانی کار نابینای ایران در رقابت‌های پرتاب دیسک کلاس F11 به نشان برنز دست یافت و جواز حضور در پارالمپیک 2020 توکیو در این رشته را کسب کرد. «نورمحمد آرخی» در رقابت‌های همین ماده و کلاس چهارم شد.

 

هر2 ورزشکار پیش از این و در جریان رقابتهای پرتاب وزنه این مسابقات، سهمیه پارالمپیک توکیو 2020 را بدست آورده بودند. 

 

ورزشکاران معلول و نابینای ایران تا کنون 11 سهمیه پارالمپیک در رقابت‌های قهرمانی جهان امارات را به دست آوردند. این رقابت‌ها از شانزدهم آبان‌ماه شروع و تا بیست و چهارم این ماه ادامه دارد.

 

کاروان اعزامی ایران به مسابقات پارا دوومیدانی قهرمانی جهان امارات دربخش معلولین تاکنون موفق به کسب 2 مدال نقره توسط مهران نکویی مجد و هاشمیه متقیان و 2 نشان برنز توسط علیرضا مختاری و سجاد محمدیان و 6 سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو شده است. دوومیدانی کاران نابینا نیز چهار سهمیه در 2 بخش پرتاب وزنه و پرتاب دیسک به وسیله مهدی اولاد و نورمحمد آرخی کسب کردند.

 

هاشمیه متقیان، امان‌الله پاپی، مهناز امینی، علی محمدیاری، حامد امیری، سجاد محمدیان، هادی کاییدی، مهران نکویی‌مجد، فرهاد کهریزی، اسدالله عظیمی، محمدرضا احمدی، سید علی‌اصغر جوانمردی، علیرضا مختاری، داود علی‌قاسمی امروز برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان و گزینشی پارالمپیک 2020 توکیو به امارات رفتند.

 

همچنین مهدی اولاد، وحید علی نجیمی، مسعود حیدری، بهزاد عزیزی و محمد ارخی ورزشکاران نابینا و کم‌بینایی هستند که برای کسب سهمیه به دبی سفر کردند. رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی معلولان جهان با حضور 1400 ورزشکار از 122 کشور جهان به میزبانی کشور امارات متحده عربی برگزار می‌شود.  این مسابقه‌ها یکی از اصلی‌ترین مراحل گزینشی پارالمپیک 2020 توکیو به شمار می‌رود.

 

نفرات اول تا چهارم هر ماده موفق به کسب سهمیه پارالمپیک توکیو می‌شوند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها