7/13/2020
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
«آمریکا» نام چند شرکت‌ و فرد حامی داعش را وارد لیست سیاه کرد

«آمریکا» نام چند شرکت‌ و فرد حامی داعش را وارد لیست سیاه کرد

ایالات متحده آمریکا، تحریم‌هایی را بابت تامین حمایت مالی و لجستیکی از داعش، علیه چهار شرکت و 2 شخص فعال در سوریه، ترکیه، حوزه خلیج‌فارس و اروپا اعمال کرد.

اعتمادآنلاین| وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: اهداف مذکور تحت یک دستور اجرایی در لیست سیاه قرار گرفته‌اند و طبق آن تحریم‌هایی علیه تروریست‌ها و کسانی در نظر ‌گرفته می‌شود که کمک یا پشتیبانی از تروریست‌ها به عمل ‌آورده باشند.

 

شرکت صرافی سحلول، شرکت صرافی السلطان و شرکت صادرات و واردات ای‌سی‌ال مستقر در ترکیه به علت تامین مالی و حمایت لجستیکی از داعش و همچنین اتباع ترکیه‌ای شامل اسماعیل بیالتون و برادرش احمد بیالتون تحریم شدند.

 

سازمان رفاه اجتماعی نجات که در افغانستان مستقر است و دو مقام ارشد آن شامل سیدحبیب أحمد خان و روح‌الله وکیل هم به اتهام فعالیت‌های حمایتی از شاخه داعش در افغانستان هدف تحریم‌ها قرار گرفتند.

 

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای، این اقدامات را تداوم تاکتیک فشار بر گروه تروریستی داعشعنوان کرد.

 

منوچین گفت: «به دنبال عملیات کاملا موفقیت‌آمیز علیه ابوبکر البغدادی، دولت ترامپ مصمم است تا به طور کامل بقایای شبکه‌های تروریست داعش را از بین ببرد. این تحریم‌ها هرگونه دارایی این افراد و شرکت‌ها در آمریکا را مسدود می‌کند و اجازه داد و ستد آمریکایی‌ها با این طرف‌ها را نمی‌دهد.»

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها