2/29/2020
شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
آتش زدن کتاب علمی رشته پزشکی خطایی بزرگ است
رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

آتش زدن کتاب علمی رشته پزشکی خطایی بزرگ است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها آتش زدن کتاب علمی رشته پزشکی و انتشار فیلم آن را خطایی بزرگ دانست که موجب خدشه‌دار شدن ساحت علم، عقل و منطق می‌شود.

اعتمادآنلاین| متن این یادداشت که در صفحه شخصی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در اینستاگرام منتشر شده، به شرح زیر است:

 

« به یاری خداوند متعال و برکت انقلاب اسلامی فضای علمی کشور به سطحی از تکثر ذیل عقلانیت انقلابی رسیده است که اگر کسی ادعای علمی داشته باشد بتواند از طرق مختلف آن را محک زد و نیازی به کارهای رادیکال نداشته باشد.

 

اقدام سخیف آتش زدن کتاب علمی مهم رشته پزشکی و انتشار آن خطایی بزرگ است که ساحت علم و عقل و منطق را خدشه دار می‌کند اگر این اقدام توسط فردی که ملبس به ردای روحانیت است صورت گیرد که خطایی مضاعف است.

 

بر هر پژوهشگر و مدعی علمی لازم است اگر حرفی متقن و چارچوب‌مند دارد در مجاری پیش‌بینی شده پیگیری کند و الا اقدامات مذبوحانه‌ای از جنس آنچه انجام شده است حتما نتیجه‌ای جز انشقاق و دو‌دستگی، وهن روحانیت و آب به آسیاب دشمن ریختن ندارد.

 

متاسفانه ترک برگزاری جلسات مناظره و جدال احسن، برخی را به شیوه‌هایی ناپسند کشانده که حتما محکوم است.

 

در این بین جالب است برخی دایه‌های مهربانتر از مادر مانند بی‌بی‌سی فارسی، که در مقابل هیچ کتابسوزی حتی کتابهای مقدس نظیر قرآن، هیچ واکنشی نداشتند، حالا در برابر سوزاندن کتاب پزشکی، با نیت دامن زدن به شکافهای اجتماعی تمام قد وارد ماجرا شده‌اند.»

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها