4/1/2020
چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
آماتور بودن چالش جدی لیگ فوتبال زنان است
سرمربی شهرداری سیرجان:

آماتور بودن چالش جدی لیگ فوتبال زنان است

سرمربی تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان گفت: لیگ فوتبال زنان نسبت به ورزش‌های دیگر بسیار آماتور است و با تعطیلی مسابقات با چالش جدی روبرو می‌شویم.

اعتمادآنلاین| مریم جهان نجاتی روز جمعه اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا یک اپیدمی جهانی است و لیگ فوتبال زنان نیز نمی‌تواند از این داستان خارج باشد و تعطیل نشود اما لیگ ما نسبت به ورزش‌های دیگر زنان تازه‌کارتر است و به یقین با این شرایط دچار چالش می‌شویم.

 

وی افزود: مجبور شدیم تا تمام بازیکنان را روانه خانه کنیم و سازمان لیگ با توجه به این شرایط باید به تمامی تیم‌ها یک فرصت آماده‌سازی بدهد تا آنان بازیکنان خود را به یکباره وارد بازی نکرده و موجب آسیب‌دیدگی آنان نشود. به منظور آماده شدن برای چهار دیدار تا ششم اردیبهشت‌ماه زمان داریم و این فرصت کمی است. از مسوولان سازمان لیگ خواهشمندم که تدابیری بیاندیشند تا بازیکنان کمتر آسیب ببیند.

 

سرمربی تیم شهرداری سیرجان عنوان کرد: دیدارهای لیگ این فصل خیلی خوب و منظم برگزار شد. به غیر از حضور داوران بی‌تجربه شاهد نظم خوبی در برپایی مسابقات بودیم. از نظر سطح کیفی نیز لیگ هر سال پیشرفت می‌کند و بازیکنان جدید معرفی می‌شوند. در واقع لیگ فوتبال زنان به سمت پویا شدن پیش می‌رود و امیدوارم همه تیم‌ها با نگاه به رده‌های پایه به تولید بازیکنان خوب و معرفی آنان به تیم ملی کمک کنند. اینگونه نه تنها لیگ پویاتر می‌شود بلکه تیم ملی نیز تقویت خواهد شد.  

 

وی یادآور شد: پیشنهادم به سازمان لیگ این است که مسابقات لیگ برتر فوتبال زنان را در فصل آینده هر چه سریعتر آغاز کند تا هوای خوب تابستان را از دست ندهیم. سال گذشته به دلیل حضور ملی پوشان در مسابقات آسیایی تا تیرماه مسابقات لیگ ادامه داشت و این فصل نیز به خاطر شیوع ویروس کرونا لیگ ما دستخوش تغییرات و به سال آینده موکول شد.

 

جهان نجاتی اضافه کرد: در فوتبال زنان حامیان مالی برای تیم‌ها بودجه یکساله در نظر گرفته‌اند اما تاخیر در برگزاری مسابقات و موکول شدن آن به سال بعد حامیان مالی را با چالش روبرو می‌کند و امیدوارم هرچه زودتر این مشکل برطرف شود.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها