3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
رئیس‌جمهوری و وزرا به مجلس گزارش می‌دهند؟

رئیس‌جمهوری و وزرا به مجلس گزارش می‌دهند؟

یک عضو هیأت‌رئیسه مجلس گزارش رئیس‌جمهور و وزرا به مجلس را خواستار شد.

اعتمادآنلاین| علیرضا سلیمی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) با اشاره به قطعنامه شورای حکام واکنش دولت به این قطعنامه را خواستار شد و پرسید: آیا از اینستکس و برجام عبرت نگرفته‌اید؟

 

وی با اشاره به افزایش قیمت ارز بر ضرورت پاسخگویی دولت نسبت به دلایل آن با توجه به وعده های انتخاباتی رییس جمهور تاکید کرد و در عین حال یادآور شد: علی‌رغم گران شدن روزانه قیمت لوازم خانگی و خودرو هنوز دولت، وزیر صنعت، معدن و تجارت ندارد و این وزارتخانه با سرپرست اداره می‌شود. سرپرست هم بلاتکلیف است و نمی‌داند باید چه کار کند. انگار دولت تماشاچی شده است.

 

این نماینده مجلس با ادعای پرداخت مطالبه مربی سابق تیم ملی از حساب شستا گفت: چرا دست در جیب کارگران کرده‌اید؟

 

سلیمی همچنین در تذکر دیگری گفت: قرار بود رئیس جمهور هر شش ماه یک بار گزارشی از اقداماتش به مجلس ارائه کند و وزیر خارجه هم گزارشاتی بدهد که آخرین آن به سال 97 بر می‌گردد. تا کی مجلس می‌خواهد تنها به موضوعات نگاه کند.

 

وی در پایان گفت که خسارت عدم اجرای کارت سوخت 140 هزار میلیارد تومان است و وزیر نفت باید در این باره به مجلس پاسخ دهد و مجلس هم باید آقای زنگنه را به قوه قضاییه معرفی کند.

 

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر سلیمی گفت: مهلت معرفی وزیر صمت 90 روزه است که هنوز این فرصت باقی مانده است.

 

وی همچنین اظهار کرد: طبق ماده 235 آیین‌نامه رئیس جمهور و وزرا باید در مردادماه به مجلس گزارش دهند. در این باره در هیأت رئیسه مجلس بحث شد تا سازوکاری تدوین شود که وزرا و رئیس جمهور گزارش دهند و این کار را انجام خواهیم داد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها