1/23/2021
شنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
المپیک توکیو بدون واکسیناسیون اجباری برگزار می‌شود؟

المپیک توکیو بدون واکسیناسیون اجباری برگزار می‌شود؟

یک روزنامه ژاپنی در گزارشی درباره المپیک توکیو نوشت: ژاپن در نظر دارد به تعداد گسترده‌ای از بازدیدکنندگان خارج از کشور اجازه دهد در المپیک سال آینده توکیو بدون واکسیناسیون اجباری یا قرنطینه شرکت کنند.

اعتمادآنلاین| روزنامه Nikkei business daily، گزارش کرد ژاپن در نظر دارد به تعداد گسترده‌ای از بازدیدکنندگان خارج از کشور اجازه دهد در المپیک سال آینده توکیو بدون واکسیناسیون اجباری یا قرنطینه شرکت کنند، به شرطی که نتایج آزمایش منفی کرونا را ارائه داده و برنامه‌های ردیابی را نصب کنند.

 

در این گزارش منبع اطلاعات یا جزئیات تعداد بازدیدکنندگان مجاز مشخص نشده است. همچنین گفته شده که ژاپن استفاده از سیستم‌های حمل و نقل عمومی را برای گردشگران محدود نمی‌کند.

 

در حال حاضر به خاطر محدودیت‌های فعلی اعمال شده برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، مسافران باید 14 روز هنگام ورود خود را قرنطینه کرده و همچنین در برنامه‌های ردیابی تماس ثبت‌نام کنند.

 

این روزنامه می‌گوید کمیته برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو یک میلیون بلیت به تماشاگران خارجی فروخته این در حالی است که 4.5 میلیون بلیت در ژاپن به فروش رفته است.

 

ماه پیش جان کوتز نایب رئیس کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد تعداد شرکت کنندگان و ورزشکاران در بازی‌ها کاهش پیدا نمی‌کند و ژاپن موظف است شرایط ایمنی را برای همه ورزشکاران فراهم کند.

 

گزارش Nikkei واکنش شدیدی را در فضای مجازی ایجاد کرد به طوری که برخی اظهار داشتند دولت زندگی مردم را به خطر می‌اندازد.

 

یکی از کاربران فضای مجازی توییت کرد من تعجب می‌کنم که چرا دولت می‌خواهد بازی‌ها را در این شرایط برگزار کند. آنها باید دیوانه باشند. آنها قصد کشتن مردم را دارند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها