5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
ترکیب تیم ملی کشورمان (6 وزن) در المپیک تکمیل شد
با درخشش سه ملی پوش دیگر؛

ترکیب تیم ملی کشورمان (6 وزن) در المپیک تکمیل شد

سه آزادکار ملی پوش ایران درحالی امروز سه سهمیه اوزان 65، 74 و 97 را در رقابتهای گزینشی قزاقستان کسب کردند که ترکیب تیم ملی کشورمان (6 وزن) در المپیک تکمیل شد.

اعتمادآنلاین| رقابت‌های کشتی آزاد گزینشی المپیک در قاره آسیا صبح امروز در شهر آلماتی قزاقستان آغاز شد که ملی پوشان ایران در اوزان 65، 74 و 97 کیلوگرم موفق شدند ضمن راهیابی به فینال، سهمیه المپیک را هم کسب کنند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، بر این اساس در وزن 65 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم محمد عبدالکریم از کویت را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد حاجی محمد علی کشتی گیر روسی الاصل از بحرین گذشت و ضمن کسب سهمیه المپیک راهی دیدار فینال شد.

 

در وزن 74 کیلوگرم نیز یونس امامی در دور اول به مقابل علی موحامت اووزمیرادوف از ترکمنستان با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد با نتیجه 11 بر صفر منگ حجی جان از چین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. امامی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر ساندیپ مان از هند را از پیش رو برداشت و ضمن حضور در دیدار فینال سهمیه المپیک را نیز کسب کرد.

 

در وزن 97 کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر نائویا آکاگوما از ژاپن را مغلوب کرد. وی در مبارزه بعدی ضیا موحامت صفراف از ترکمنستان را با نتیجه 15 بر 4 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدیان در این مرحله ساتیوارت کادیان دارنده مدال نقره آسیا از هند را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به دیدار فینال راه یافت.

 

به گزارش خبرنگار مهر، کشتی آزاد ایران پیش از این در پیکارهای جهانی سال 2019 قزاقستان در اوزان 57 کیلوگرم توسط رضا اطری، 86 کیلوگرم توسط حسن یزدانی و 125 کیلوگرم توسط یدالله محبی، صاحب سهمیه المپیک شده بود که با این حساب هر 6 سهمیه کشتی آزاد ایران در المپیک به دست آمد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها