6/22/2021
سه شنبه، ۰۱ تیر ۱۴۰۰
ارسال لایحه تنظیم قرارداد بهره‌برداری از بندر چابهار به مجلس
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری اعلام کرد:

ارسال لایحه تنظیم قرارداد بهره‌برداری از بندر چابهار به مجلس

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: با عنایت به لزوم تنظیم قرارداد تجهیز و بهره برداری از بندر چابهار میان سازمان بنادر و دریانوردان و شرکت «ایندپا پورتز گلوبال لمیتد» در اجرای اصل یکصدوسی‌ونهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، لایحه تقدیم مجلس شده است.

اعتمادآنلاین| معاون پارلمانی رییس جمهوری از ارایه لایحه تنظیم قرارداد تجهیز و بهره برداری از بندر چابهار به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

 

به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری درباره ضرورت تقدیم این لایحه گفت: با عنایت به لزوم تنظیم قرارداد تجهیز و بهره برداری از بندر چابهار میان سازمان بنادر و دریانوردان و شرکت "ایندپا پورتز گلوبال لمیتد" در اجرای اصل یکصد و سی و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است.

 

وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردان قراردادی تحت عنوان تجهیز و بهره‌برداری از پایانه‌های چند منظوره و کانتینری در فاز اول پروژه توسعه بندر شهید بهشتی چابهار میان شرکت ایندیا پورتز گلوبال لیمیتد و شرکت آریا بنادر ایرانیان منعقد کرده که با تصویب‌نامه هیات وزیران مقرر شد سازمان بنادر و دریانوردی جایگزین شرکت آریا بنادر ایرانیان گردد که این رویکرد نیازمند اصلاح بندهایی از قرارداد قبلی است.

 

طرف هندی حذف مربوط به داوری را نپذیرفته لذا در اجرای اصل 139 قانون اساسی لایحه یاد شده تقدیم مجلس شده است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها