5/30/2020
شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
کسری تجاری آمریکا افزایش یافت

کسری تجاری آمریکا افزایش یافت

کسری تجاری آمریکا تحت تاثیر رکورد بالای واردات کالاهای مصرفی و دور جدید تعرفه‌ها روی واردات کالاهای چینی و اروپایی، در اوت بیش از میزان پیش‌بینی شده افزایش پیدا کرد.

اعتمادآنلاین| کسری تجاری آمریکا در اوت به 54.9 میلیارد دلار رسید که بالاتر از 54.5 میلیارد دلار پیش شده از سوی اقتصاددانان در نظرسنجی داوجونز و همچنین بالاتر از 54 میلیارد دلار در ژوییه بود.

 

واردات به آمریکا به 262.8 میلیارد دلار و صادرات از این کشور به 207.9 میلیارد دلار رسید. واردات کالاهای مصرفی به 57.2 میلیارد دلار رسید که منعکس‌کننده تقاضای بالاتر است و این تمایل بالا به خرید کمک کرده است اقتصاد آمریکا در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی، سرپا بماند.

 

با وجود رشد کسری تجاری کلی آمریکا، کسری تجاری آمریکا با چین در اوت 3.1 درصد کاهش پیدا کرد و بر مبنای سالانه، کسری تجاری با چین 231.6 میلیارد دلار بود که 11.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال 2018 کاهش داشت.

 

کسری تجاری با آلمان به 7.1 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد که بالاترین رکورد بود و تحت تاثیر واردات 12.1 میلیارد دلار از این کشور اروپایی روی داد.

 

با تعرفه‌های بالاتر که قرار است روی کالاهای اتحادیه اروپا وضع شود، کسری تجاری در اکثر نقاط این منطقه بسته شد.

 

کسری تجاری اتحادیه اروپا در اوت 23.7 درصد کاهش پیدا کرد اما بر مبنای سالانه 8.1 درصد رشد داشت.

 

آمریکا تهدید کرده است روی 300 میلیارد دلار واردات کالاهای چینی که تاکنون مشمول عوارض سنگین نبودند، تعرفه بالا وضع کند.

 

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی اس، بر مبنای کالایی، صادرات خودرو 14.3 میلیارد دلار رشد کرد و به بالاترین حد از ژوییه سال 2014 رسید. کسری نفت 300 میلیون دلار بود که پایین‌ترین رکورد به شمار رفت. اما صادرات کالاهای سرمایه‌ای آمریکا به 44.3 میلیارد دلار رسید که پایین‌ترین رکورد از اکتبر سال 2017 بود.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها