2/25/2020
سه شنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
فاز اول مطالعات راه آهن بیجار به اتمام رسیده است
اسلامی، وزیر راه و شهرسازی:

فاز اول مطالعات راه آهن بیجار به اتمام رسیده است

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به پروژه اتصال راه آهن تهران _ زنجان _ تبریز به راه آهن همدان _ سنندج از مسیر بیجار ، گفت: این پروژه در دست مطالعه قرار دارد و فاز اول آن انجام شده است.

اعتمادآنلاین| محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، عصر امروز (پنج شنبه ، 18 مهر)در بازدید از مسیر های مواصلاتی شهرستان بیجار، در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه پروژه ها در چهار مسیر مواصلاتی به بیجار در حال فعالیت است، گفت: پروژه بیجار به همدان یکی از پروژه هایی مهمی است که سنواتی شده است و امروز قطعه پایانی آن زیر بار ترافیک رفت. 

 

وی ادامه داد: بخش اصلی جاده بیجار به همدان به اتمام رسیده است و تنها قطعه پایانی آن که اتصال به شهر بیجار است باقی مانده که پس از برطرف شدن موانع پیش رو ظرف چند ماه آینده به بهره برداری می رسد.

 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در برنامه طرح اقدام ملی برای توسعه راه های روستایی در سال 98 آسفالت 2 هزار کیلومتر راه روستایی در دست این وزارتخانه است ، گفت: سهم استان کردستان از این میزان 200 کیلومتر است.

 

وی با اشاره به پروژه اتصال راه آهن تهران _ زنجان _ تبریز به راه آهن همدان _ سنندج از مسیر بیجار ، تصریح کرد: این پروژه در دست مطالعه قرار دارد و فاز اول آن انجام شده است.

 

حمدالله کریمی نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید ها در جمع اصحاب رسانه شهرستان با ذکر اینکه در بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه های راه و شهرسازی بیجار مطالبات مردم در حوزه حمل و نقل مطرح شد ، ادامه داد: در حال حاضر روکش آسفالت محور بیجار به تکاب و محور بیجار به زنجان در حال انجام است.

 

وی با تأکید بر اینکه امروزه بیجار در حوزه راه و شهرسازی با فعالیت پروژه های متعدد راه سازی یک کارگاه راه سازی است ، خاطرنشان کرد: با دستور وزیر راه و شهرسازی جهت تصریح در احداث پل کنار گذر چنگیز قلعه و بهره برداری از این کنار گذر عبور و مرور کامیون از داخل شهر بیجار ممنوع می شود.

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به بهره برداری از قطعه پایانی محور بیجار به همدان با حضور وزیر راه و شهرسازی ، یادآور شد: پرونده این محور پس از گذشت 36 سال امروز بسته شد.

 

گفتنی است در سفر وزیر راه و شهرسازی به شهرستان بیجار در بازدید از مسیر های مواصلاتی به شهرستان بیجار 5 کیلومتر از مسیر بیجار به دیواندره و 6 کیلومتر از قطعه پایانی مسیر بیجار به همدان افتتاح و زیر بار ترافیک رفت.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها