9/19/2021
یکشنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
تولید قطار ملی در کشور کمتر از 18 ماه تحقق یافت/ تلاش می‌کنیم تا بهره‌وری مترو افزایش یابد
پیروز حناچی، شهردار تهران:

تولید قطار ملی در کشور کمتر از 18 ماه تحقق یافت/ تلاش می‌کنیم تا بهره‌وری مترو افزایش یابد

شهردار تهران گفت: تولید قطار ملی در کشور کمتر از 18 ماه تحقق یافت. طراحی این واگن‌ها در داخل انجام شده است و تالش این بوده تا حداقل وابستگی به خارجی از کشور را داشته باشیم.

اعتمادآنلاین| پیروز حناچی، شهردار تهران در هفتمین کنفرانس بین‌المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه‌آهن که عصر دیروز 28 اردیبهشت با حضور وزیر راه و شهرسازی در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، اصلی‌ترین راهبرد حل دو چالش آلودگی و ترافیک را توسعه حمل و نقل عمومی برشمرد.

 

به گزارش مهر، شهردار تهران گفت: با هدف ارتقای حمل و نقل ریلی درون شهری، 33 ایستگاه در این دوره از شهرداری تهران به بهره‌برداری رسید و همچنین، 40 کیلومتر به طول قطارهای شهری افزوده شد.

 

وی گفت: تولید قطار ملی در کشور کمتر از 18 ماه تحقق یافت. طراحی این واگن‌ها در داخل انجام شده است و تالش این بوده تا حداقل وابستگی به خارجی از کشور را داشته باشیم.

 

حناچی اصلی‌ترین راهبرد شهرداری تهران در حل دو چالش آلودگی هوا و ترافیک را توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه قطار درون‌شهری نامید و افزود: با تأمین واگن‌های لازم که قراردادهای آن بسته شده تلاش می‌کنیم تا بهره‌وری مترو افزایش یابد.

 

شهردار تهران همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: تلاش می‌کنیم تا کنترل آلاینده‌ها را برعهده بگیریم. همچنین اتصال متروی تهران به متروی شهرک‌های اقماری همچون پرند و هشتگرد در این دوره از مدیریت شهرداری تهران محقق خواهد شد.

 

وی با تأکید بر این مطلب که راهی جز حمل و نقل پاک وجود ندارد تصریح کرد: برای آنکه تهران به شهری قابل سکونت برای شهروندان تبدیل شود باید خودروهای برقی جایگزین خودروهای با سوخت فسیلی شود.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها