آیا ویروس ناشناخته چینی جهان را تهدید می‌کند؟ | اعتمادآنلاین
9/29/2020
سه شنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۹
آیا ویروس ناشناخته چینی جهان را تهدید می‌کند؟

آیا ویروس ناشناخته چینی جهان را تهدید می‌کند؟

به دلیل وجود یک ویروس جدید و مرموز، مسافران چینی در سه فرودگاه‌ معروف آمریکا مورد بررسی قرار می‌گیرند.

اعتمادآنلاین| مقامات بهداشتی ایالات متحده اعلام کردند به دلیل علائم عفونت ناشی از ویروس جدید مرموز و کشنده، غربال‌گری مسافرانی را که از ووهان چین به سه فرودگاه آمریکایی وارد می‌شوند، را آغاز کرده‌اند.

 

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) برای کمک به غربال‌گری مسافران ورودی، حدود 100 نفر از کارمندان را در فرودگاه بین المللی‌ سان فرانسیسکو، فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس و فرودگاه جان اف کندی در شهر نیویورک مستقر کردند.

 

بازبینی دوربین‌های مدار بسته نشان می‌دهد بیشتر مسافران از ووهان با پرواز‌های مستقیم از عصر جمعه تا صبح شنبه وارد فرودگاه‌های ایالات متحده شده‌اند. مقامات CDC به دنبال علائمی مانند سرفه و مشکل در تنفس خواهند بود و دمای بدن مسافر را با استفاده از دماسنج مادون قرمز بررسی می‌کنند.

 

این غربال‌گری که CDC برای بررسی فعالانه مسافران انجام می‌دهد تنها در زمان شیوع ابولا در سال 2014 انجام شده است.

 

ویروس جدید، به نام «2019-nCoV» توسط CDC، یک کورو ویروس (نوعی ویروس در پشت سندرم تنفسی حاد یا SARS) است.

 

2019-nCoV، که باعث بروز علایم آنفلوانزا و ذات‌الریه و پنومونی می‌شود، برای اولین بار در اواخر سال گذشته مشاهده شده است. این ویروس عامل کشته شدن دو نفر در چین است. دو مورد نیز در تایلند و یک مورد هم در ژاپن گزارش شده است که هر دو مورد از مسافران ووهان بودند.

 

دکتر مارتین ساترن، مدیر بخش CDC که مهاجرت جهانی و نیاز‌های قرنطینه را مشاهده و مدیریت می‌کند، گفت: تحقیقات در مورد این کورو ویروس جدید در حال انجام است و ما در حال مشاهده و پاسخگویی به این وضعیت در حال تحول هستیم.

 

سازمان بهداشت جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرد که موارد دیگر در کشور‌های دیگر «با توجه به الگو‌های سفر جهانی» ممکن است.

 

CDC گفت که بیش از 60 هزار نفر در سال 2019 از وهان، شهری در 700 مایلی جنوب پکن، وارد آمریکا شده‌اند.

 

مقامات بهداشت چینی گزارش دادند که بیشتر افراد آلوده در نزدیکی یک بازار بزرگ که دام در آن حضور داشته، بوده‌اند و این ویروس مستقیماً از حیوانات منتقل شده است. طبق گفته مقامات انتقال این ویروس از فردی به فرد دیگر دشوار به نظر می‌رسد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها