4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
برف‌ و کولاک‌ و دید کم‌ عامل خروج چرخ ایرباس هما از انتهای باند فرودگاه کرمانشاه
دفتر سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی اعلام کرد:

برف‌ و کولاک‌ و دید کم‌ عامل خروج چرخ ایرباس هما از انتهای باند فرودگاه کرمانشاه

به دنبال رویداد پیش آمده برای هواپیمای ایرباس A319 در فرودگاه کرمانشاه، دفتر سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی، گزارشی را تهیه و منتشر کرد که حاکی از خروج این هواپیما از انتهای باند 29 این فرودگاه به دلیل برف و کولاک ناگهانی و دید کم است.

اعتمادآنلاین| در گزارش دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری درباره ایرباس هما در فرودگاه کرمانشاه آمده است: هواپیمای ایرباس A319 روز شنبه  (12 بهمن 98) در باند 29 فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه فرود آمد و ‌در حین خروج از باند 29، به دلیل بارش برف و کولاک ناگهانی و دید کم حدود 15 متر قبل از تاکسی وی A خارج می‌شود.

 

در ادامه این گزارش آمده است: چرخ جلو هواپیما حدود 10 متر و چرخ اصلی سمت راست حدود 3 متر به عمق 30 تا 35 سانتیمتر در زمین در زمین تقریبا مسطح فرو رفته و چرخ اصلی سمت چپ هواپیما نیز روی لبه باند قرار گرفته است.‌

 

طبق اعلام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در گزارش دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری نقل شده، هیچ اشاره‌ای به نامناسب و نامساعد بودن وضعیت باند پروازی فرودگاه نشده است‌.

 

بنابراین گزارش صبح روز 12 بهمن‌ماه، پرواز شماره 283 ایران‌ایر در مسیر تهران- کرمانشاه پس از نشستن در فرودگاه کرمانشاه به دلیل برف و بوران زیاد و نبود دید از محل چرخ جلو از انتهای باند 29 این فرودگاه خارج ‌‌شد.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها