5/8/2021
شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
 70 هزار میلیارد تومان برای جهش تولید صنعتی نیاز داریم/ پیش بینی رشد مثبت صنعت تا پایان سال
رضا رحمانی، وزیر صمت:

70 هزار میلیارد تومان برای جهش تولید صنعتی نیاز داریم/ پیش بینی رشد مثبت صنعت تا پایان سال

وزیر صنعت، با اشاره به نیاز 70 هزار میلیاردی سرمایه واحدهای تولیدی در سال 1399، گفت: پیش بینی می‌شود در پایان سال جاری رشد بخش صنعت مثبت باشد.

اعتمادآنلاین| رضا رحمانی با اشاره به ظرفیتهای بالای حوزه تولیدات صنعتی و معدنی در تحقق جهش تولید در سال جاری گفت: ‌ صنعت یکی از بخشهای عمده اقتصاد ایران است، چراکه  سهم صنعت، معدن و تجارت در تولید ناخالص داخلی حدود 35 درصد بوده که نزدیک به 30 درصد اشتغال کشور در این بخش ایجاد شده است.

 

وی با بیان اینکه،  در سال جاری به 70  هزار میلیارد تومان منابع (تسهیلات) برای تامین سرمایه (درگردش) واحدهای تولیدی نیاز داریم، گفت: در حوزه تولید بر خلاف وزارت خانه‌های دیگر نیاز به بودجه مستقیم دولت برای انجام یک پروژه نیست، این منابع 70 هزار میلیاردی نباید به وزارت صمت تعلق گیرد بلکه به واحدهای مختلف تولیدی در سراسر کشور تزریق خواهد شد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این منابع از طریق بانکها، بورس، صندوق توسعه ملی، صندوقهای حمایتی و سرمایه گذاری تامین خواهد شد.

 

به گفته رحمانی هرچند در گذشته عمده منابع مذکور از طریق سیستم و نظام بانکی تامین می‌شد اما اخیرا به سمت راههای جدید تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی حرکت کرده‌ایم.

 

وی افزود، در برنامه وزارت صمت برای تحقق جهش تولیدی در واحدهای تولیدی سراسر کشور با توجه به نیاز واردات قطعات واسطه‌ای به لزوم تامین تسهیلات 4 میلیارد دلاری نیز اشاره شده است.

 

وزیر صنعت ادامه داد، برنامه این وزارت خانه‌ بر استفاده از ظرفیتهای خالی کشور متمرکز شده است، که در این مقطع تنها نیاز به سرمایه در گردش کافی دارد.

 

رحمانی تاکید کرد، با توجه به برنامه های لحاظ شده رشد بخش صنعت در پایان سال منفی نخواهد بود و می‌توان انتظار داشت که با رشدهای مثبت در این بخش نیز رو به رو باشیم.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها