6/1/2020
دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
تلاش سهراب مرادی برای المپیکی شدن ادامه دارد

تلاش سهراب مرادی برای المپیکی شدن ادامه دارد

قهرمان جهان و المپیک در دسته 96 کیلوگرم وزنه‌برداری برای جبران کسری امتیاز خود در مسابقات گزینشی المپیک 2020 توکیو که اواخر آبان ماه در کشور سوئیس برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

اعتمادآنلاین|«سهراب مرادی» ملی‌پوش دسته 96 کیلوگرم رشته وزنه‌برداری که عنوان قهرمانی جهان و المپیک را در کارنامه دارد باید اواخر آبان ماه در مسابقات گزینشی سوییس شرکت کند تا امتیازهای لازم برای المپیک 2020 توکیو کسب کند. مرادی اواخر خرداد ماه زیر وزنه 200 کیلوگرمی از ناحیه کتف دچار مصدومیت شد و مسابقات قهرمانی 2019 جهان این رشته را از دست داد.

 

پس از این مصدومیت خرداد و تکرار آن در تیرماه، کمیته‌ ملی المپیک و وزارت ورزش با اعزام مرادی به آلمان برای درمان موافقت کردد. وی که مدت‌ها در مرکز درمان هانوفر دوران درمان حود را سپری می‌کرد به ایران بازگشت اما تا چند روز دیگر باید برای ادامه درمان به این شهر سفر کند.

 

وی همچنین اواخر آبان ماه نیز در مسابقات گزینشی سوئیس که آخرین مرحله 6 ماه دوم به شمار می‌رود شرکت خواهد کرد.

 

«علی مرادی» رییس فدراسیون وزنه‌برداری چندی پیش  با تایید حضور سهراب مرادی در مسابقات سوییس گفت: از آنجا که مرادی در مسابقه‌های جهانی تایلند حضور نداشت نام سهراب برای گزینشی المپیک در سوییس رد شده است و وی باید تا چند روز دیگر به آلمان برای ادامه درمان خود سفر کند و از آنجا به سوییس برود. سهراب در سوییس افزون بر حضور، باید به روی تخته برود و وزنه بزند اگر مرادی نتواند در این مسابقات حضور پیدا کند عملا از کاروان ایران در المپیک جا خواهد ماند.  

مسابقه‌های گزینشی سوییس 2 تا پنجم آبان برگزار می‌شود و سومین مسابقه گزینشی سهراب مرادی محسوب می شود. مرادی پیش از این در رقابت‌های جهانی 2018 عشق آباد امتیاز کامل گزینشی المپیک را کسب کرد اما در مسابقات جام فجر هر چند نامش در ترکیب تیم ملی بود اما وزنه نزد. مرادی در حال حاضر با 1242 امتیاز در رده 66 رنکینگ دسته 96 کیلوگرم قرار دارد. مرادی اگر نتواند در سوییس رکورد مجموع را به ثبت برساند حذف وی از المپیک 2020 توکیو قطعی است. بنا به اخبار مرادی قرار است در این مسابقه وزنه سبک بزند.

 

منبع: ایرنا

 
 
  
  

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها