8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
«ترامپ» اقدام علیه کارتل‌های مواد مخدر مکزیک را متوقف کرد

«ترامپ» اقدام علیه کارتل‌های مواد مخدر مکزیک را متوقف کرد

رئیس‌جمهوری مکزیک از تصمیم همتای آمریکایی خود برای به تعویق انداختن طبقه‌بندی کردن کارتل‌های مواد مخدر مکزیکی به عنوان گروه‌های تروریستی استقبال کرد.

اعتمادآنلاین| آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک به خبرنگاران گفت: استقبال می‌کنم که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نظر و عقیده ما را نیز در تصمیم‌گیری خود مد نظر قرار داده است.    

 

در همین حال مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک نیز از ترامپ به خاطر به تعویق انداختن طبقه‌بندی کردن کارتل‌های مواد مخدر مکزیکی به عنوان گروه‌های تروریستی تشکر کرد؛ پیشنهادی که دولت مکزیک با آن مخالفت کرده بود.

 

او در توییتی نوشت: من از رئیس جمهوری آمریکا به خاطر تصمیمش برای به تعویق انداختن طبقه‌بندی کارتل‌های مواد مخدر به عنوان تروریست آن هم به درخواست رئیس جمهوری مکزیک تشکر و قدردانی می‌کنم. همکاری پیروز شد. نتایخ خوبی به همراه خواهد داشت.

 

دونالد ترامپ جمعه در پیامی توییتری اعلام کرد به طور موقت درج نام کارتل‌های مواد مخدر مکزیک در لیست سازمان‌های تروریستی را متوقف می‌کند. او نوشت: «تمام کارها برای اعلام کارتل‌های مواد مخدر مکزیک به عنوان سازمان‌های تروریستی تکمیل شده است. از نظر آماری، ما آماده انجام این کار هستیم اما این کار با درخواست رئیس‌جمهوری مکزیک که مردی است که من دوست دارم و به او احترام می‌گذارم و همکاری بسیار خوبی با ما داشته است، به تعویق می‌افتد.»

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها