4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
چالش بازیگر مصری برای رییس جمهور فرانسه

چالش بازیگر مصری برای رییس جمهور فرانسه

بازیگر مصری در واکنش به حمایت رییس جمهور فرانسه از توهین نشریه فرانسوی به ساحت عظیم الشأن پیامبر اسلام(ص)، با طرح چالشی فرهنگی عنوان کرد، اگر واقعا به آزادی بیان معتقدید سریالی که درباره اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها و استعمار انگیس بر مصر ساخته شده است را برای مردمتان پخش کنید!

اعتمادآنلاین| در واکنشی هنری نسبت به اهانت نشریه فرانسوی و حمایت امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه، محمد صبحی ـ هنرمند مسلمان مصری ـ اعلام کرده است که در برابر ادعای رییس جمهور فرانسه مبنی بر اعتقاد به آزادی بیان، آمادگی این را دارد تا یک نسخه از سریال «سوارکار بدون اسب» را به او هدیه کند.

 

سریال «سوارکار بدون اسب» دوره‌ی استعمار مصر توسط انگلیس و دوره اشغال و تجاوز به خاک فلسطین توسط صهیونیست‌ها را به تصویر می‌کشد.

 

محمد صبحی گفته است: من واقعا آمادگی این را دارم تا یک نسخه از سریال «سوارکار بدون اسب» را به امانوئل ماکرون هدیه کنم تا در راستای حمایت از آزادی بیان از تلویزیون فرانسه پخش شود.

 

این هنرمند مصری در ادامه گفته است: صهیونیست نوعی حاکمیت استکباری بر جهان است؛ صهیونست‌ها فقط ادعای یهودیت دارند.

 

صبحی یادآور شده است که در دهه 80 و 90 اغلب مصری‌ها کالاهای آمریکایی و رژیم صهیونیستی را تحریم کردند. او افزوده است: من به دانشجویانم نگفتم که کالاهایشان را تحریم کنید بلکه به آن‌ها گفتم که هر چیز بدی که در میانتان وجود دارد را تحریم کنید. اما باید یک صدای واحدی بین کشورهای عرب زبان وجود داشته باشد که ما را در کنار هم جمع کند. باید پیامبر اسلام محمد (ص) را الگوی خود قرار دهیم و بتوانیم با هم متحد شویم.

 

بر اساس این گزارش، سریال «سوار کار بدون اسب» به کارگردانی احمد بدرالدین برای نخستین بار در سال 2002 پخش شد و شبکه نتفلیکس هم چند ماه قبل این سریال را  بدون هیچ حذفیاتی منتشر کرد.

 

در کنار محمد صبحی که بازیگر اصلی این سریال است، بازیگران دیگری همچون سیمون، أشرف عبد الغفور، هناء الشوربجی، شعبان حسین، وریهام عبد الغفور. به ایفای نقش پرداخته‌اند.

 

 

سینما

 

منبع: ایسنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها