محموله مرغ منجمد وارداتی از برزیل آلوده به کرونا بود | اعتمادآنلاین
9/24/2020
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹
محموله مرغ منجمد وارداتی از برزیل آلوده به کرونا بود

محموله مرغ منجمد وارداتی از برزیل آلوده به کرونا بود

گزارش رسانه های چین حاکی است مسئولان گمرک این کشور یک محموله مرغ منجمد وارداتی آلوده به ویروس کرونا از مبدا برزیل کشف کرده اند.

اعتمادآنلاین| روزنامه گلوبال تایمز چین روز پنجشنبه نوشت این محموله در شهر شنژن واقع در جنوب چین ردیابی و شناسایی شده و بررسی های بیشتر برای پیشگیری از شیوع ویروس ادامه دارد.

 

نمونه ای از بال های مرغ وارداتی از آمریکای جنوبی از سوی مرکز بهداشت این منطقه مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته و ویروس کرونا در آن یافت شده است هنوز مشخص نیست که چه کسانی باعث آلودگی این مرغ ها شده اند.

 

بخش اعظم این محموله وارداتی فورا توقیف و در انبار نگهداری شده است اما بازرسان به دنبال مقادیری از این محموله هستند که احتمالا در بازار فروخته شده است. هنوز موردی از ابتلا به کرونا به دلیل ورود این محموله گوشتی گزارش نشده است.

 

پیشتر گمرک چین از ورود برخی از محموله های وارداتی منجمد از آمریکای جنوبی و از جمله اکوادور خبر داده بود که بر روی سطح آنها نیز ویروس کرونا شناسایی شده بود از جمله میگوهای منجمد وارداتی از این کشور که در بخش هایی از مرکز و شرق چین توزیع شده بود.

 

گزارش حاکی است که در یک ماه گذشته هفت شهر در نقاط مختلف چین محموله های وارداتی منجمد آلوده به ویروس کرونا داشته اند که عامل اصلی شیوع گسترده این ویروس در برخی از کشورهای دنیا است.

 

کارشناسان امور بهداشتی هشدار داده اند که محموله های منجمد به دلیل آنکه در دمای پایین نگهداری می شوند ، برای مدتی می توانند آلوده به ویروس کرونا باشند و برای همین هشدارهای لازم به بخش های گمرکی کشور داده شده است.

 

شهر پکن دو ماه قبل شاهد شیوع این ویروس از بازار محصولات تازه و منجمد بود که براثر آن 335 نفر به کرونا آلوده شدند. در مدت سه هفته نزدیک به 12 میلیون نفر از ساکنان پکن مورد آزمایش کرونا قرار گرفتند.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها