5/12/2021
چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
بازار| طرح یک ماهه نظارت بر بازار ماه رمضان آغاز شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت:

بازار| طرح یک ماهه نظارت بر بازار ماه رمضان آغاز شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از آغاز طرح ویژه ضیافت برای نظارت بر بازار ماه رمضان خبر داد و گفت که پرونده بازرسی و نظارت بر بازار شب عید با بیش از 28 میلیارد تومان پرونده بسته شد.

اعتمادآنلاین| یدالله صادقی  با اشاره به اینکه طرح  نظارتی ویژه پایان سال و نوروز 1400 از 15 بهمن 1399 آغاز شد و 15  فروردین  1400 پایان یافت، اظهار کرد: دراین طرح علاوه بر اقلام و کالاهای پرمصرف ویژه شب عید مثل کیف و کفش  شیرینی  و خشکبار، لباس  و پوشاک و خدمات عمومی (قالیشویی و خشکشویی و غیره) بر کالاهای  اساسی خانوار مانند فرآوردهای لبنی، اقلام پروتئینی، میوه و مواد شوینده  نیز بازرسی مستمر انجام گرفت.

 

به گزارش ایسنا، به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از تعداد 68 هزار بازرسی انجام شده در مدت یاد شده،  12 هزار و 175 پرونده و گزارش بازرسی به ارزش 28 میلیارد و 259 میلیون تومان تنظیم و جهت سیر مراحل  قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

 

بیشترین بازرسی در حوزه اقلام پروتئینی

 

این مقام مسئول بیشترین بازرسی‌های انجام شده را درمورد اقلام پروتئینی گوشت قرمز، مرغ  و تخم مرغ  با 19 هزار و  580 مورد عنوان کرد و گفت که بیش از  4000 پرونده تخلف  به ارزش پنج میلیارد و 176 میلیون تومان در این بخش تشکیل شده است.

 

صادقی همچنین با اشاره به حضور بازرسین سازمان  در واحد ها و مراکز اقامتی و تفریحی و فرهنگی، تصریح کرد: بر اساس گزارش‌ها 2537 بازرسی از این مراکز صورت گرفته که 418 پرونده تخلف کشف و به مراجع  ذیصلاح  ارسال شده است.

 

آغاز طرح یک ماهه نظارت بر بازار ماه رمضان

 

رئیس سازمان صمت استان تهران در ادامه از آغاز طرح ضیافت ماه مبارک رمضان (طرح بازسی و نظارت  ویژه ماه مبارک) به مدت یک ماه خبر داد و گفت: نظارت بر بازار ماه مبارک رمضان هر ساله به صورت مشترک  توسط بازرسان این سازمان و اتاق اصناف و با همکاری دستگاه‌های مربوطه مثل شبکه بهداشت، پلیس امنیت اقتصادی  و سازمان تعزیرات حکومتی درسطح  استان اجرا می‌شود. اولویت  این طرح  علاوه بر کالاهای پر مصرف  مثل خرما، آش و حلیم، اقلام پروتئینی و لبنیات، نظارت بر کالاهای تنظیم بازاری مانند برنج، شکر،  روغن نباتی و گوشت منجمد است.

 

وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده  هر گونه تخلف  صنفی  از قبیل گرانفروشی، عدم درج قیمت، تقلب و احتکار مراتب را  به سامانه 124 طرح موضوع  کرده تا بازرسان این سازمان با همکاری  سایر دستگاه‌های مرتبط مانند بازرسان اصناف و اتحادیه‌ها، پلیس امنیت اقتصادی  و سازمان تعزیرات حکومتی  با متخلفان برابر قانون برخورد کنند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها